Dalšího muže, který figuroval v databázi hledaných a pohřešovaných osob, zjistila hlídka Městské policie Zlín v pátek 4. října 2019 večer.

Krátce před devátou hodinou přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení, že v čekárně nádražní budovy Zlín – střed se nachází muž, který má obtěžovat ostatní cestující. Na místo tak zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Již o tři minuty později strážníci kontrolovali 42letého muže z Bystřice pod Hostýnem, který jim sdělil, že pouze potřeboval rozměnit peníze. Když pokladní jeho žádost odmítla, obrátil se v několika případech na kolemjdoucí.

Toto jednání pochopitelně nebylo protiprávní, ale při prověření totožnosti hlídka MP Zlín zjistila, že se jedná o muže hledaného Policií ČR. Strážníci jej proto předali policejní hlídce k dalšímu opatření.

O den dříve zjistila jiná hlídka MP Zlín hledaného 28letého muže v místní části Louky a během září byly nalezeny další tři osoby, z toho dva chlapci, kteří byli na útěku z výchovného ústavu. Od začátku roku 2019 se pak počet hledaných osob, které strážníci MP Zlín předali policistům, vyšplhal na devatenáct.

– pj –