Dokonalý nápad, jak vytočit obyvatele části zlínského sídliště Jižní Svahy, postihl v sobotu 13. února 2021 v noci dva mladé muže. K jejich smůle je přitom přistihla hlídka Městské policie Zlín z místního okrsku.

Jen několik minut zbývalo do půlnoci, když zimní oblohu mezi bytovými domy ozářily záblesky odpalovaného ohňostroje a nočním tichem se nesly hlasité detonace. Tato pro noční dobu zjevně nevhodná aktivita neušla pozornosti strážníků, kteří se vydali pátrat po jejím původci. Že jsou na správné stopě pak potvrzovalo volání probuzených spoluobčanů z otevřených oken směrem ke dvěma mužům, kdy zaznívaly četné dotazy na jejich duševní zdraví.

Strážníci následně zjistili, že se jednalo o zcela střízlivé muže ve věku 18 a 23 let, kteří odpálili dva velké ohňostroje a poté házeli na prostranství v parku v blízkosti bytových domů akustické petardy. Jak hlídce oba výtečníci uvedli, jejich stěžejní motivací bylo zahánění nudy. A protože zdaleka nestačili odpálit veškerou zábavní pyrotechniku, kterou si přinesli s sebou, její zbytek jim strážníci odejmuli.

Protiprávní jednání skládající se z přestupku proti veřejnému pořádku, z přestupku proti pořádku v územní samosprávě a z přestupku podle krizového zákona, bude mít nyní dohru před správním orgánem.

– pj –