Vnikl na zavřené koupaliště, aby si prý dobil mobil. Strážníci ho chytili za tři minuty

Problémový muž, jehož nacionále figurují v záznamech Městské policie Zlín v poslední době takřka každý den, zaměstnal strážníky také v noci ze středy 15. na čtvrtek 16. října 2025.

Čtvrthodinu po jedenácté přijalo stálé operační centrum MP Zlín elektronický signál o možném narušení objektu koupaliště na sídlišti Jižní Svahy. K prověření poplachu tak na místo zamířilo hned několik hlídek.

Jako první na místo dorazili po pouhých třech minutách strážníci z okrsku Jižní Svahy. Ti následně uvnitř objektu spatřili cizího muže, který se před nimi snažil ukrýt. Jeho snaha ale nebyla úspěšná a ve spolupráci s dalšími hlídkami bylo zjištěno, že se jedná o 41letého podnapilého muže z Havířova, který se ve Zlíně zdržuje ve společnosti dalších sociálně nepřizpůsobených osob.

V areálu koupaliště dotyčný záměrně poškodil čidlo elektronického zabezpečovacího zařízení a své jednání odůvodňoval tím, že si údajně potřeboval dobít mobilní telefon.

Vzhledem k výši škody, kterou předběžně vyčíslila zodpovědná osoba, strážníci pojali podezření, že se dotyčný mohl dopustit trestného činu. Omezili jej proto na osobní svobodě a následně ho předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: [email protected] | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies