Před dvěma týdny si vyžádala intervenci Městské policie Zlín také jedna velmi neobvyklá událost.

V odpoledních hodinách se dostavil do budovy ředitelství zlínské městské policie 74letý muž. Ten podle svých slov strávil nějakou dobu v jistém privátu u jedné paní, kde docházelo po vzájemné dohodě k poněkud komerčnímu intimnímu sblížení. Když mu došly peníze dříve než chuť pokračovat dále, dohodli se, že jí dá jako zálohu poslední dvě stovky a ponechá jí v zástavě svůj zlatý prsten. Tak se i stalo, ale dotyčná mu nyní odmítá prsten vrátit.

Po vyslechnutí tklivého příběhu se operační důstojník telefonicky zkontaktoval s dotyčnou, s níž se dohodnul, že se také ona dostaví do budovy ředitelství, aby mohlo být nedorozumění vysvětleno. Přibližně o půlhodinu později pak skutečně dorazila 51letá žena, která vzápětí potvrdila slova oznamovatele s tím, že mu prsten klidně vrátí, když dodrží, co slíbil, a zaplatí.

Za přítomnosti strážníků se pak domluvili, že celou věc nejlépe vyřeší předání doplatku ve výši 800 Kč proti zastavenému prstenu. K tomu vzápětí došlo a ještě než dotyčný opustil objekt městské policie, strážníkům si postěžoval, že navíc zbytečně utratil další peníze lubrikační gel. Ten totiž nejenže vůbec nepotřeboval, ale navíc ho u své dočasné známé nakonec zapomněl…

– pj –