Výstřel, který se rozlehl ve večerních hodinách v úterý 2. června 2020 sídlištěm Jižní Svahy, upoutal pozornost hlídky Městské policie Zlín z tamního okrsku. Strážníci se vydali k místu, odkud se charakteristický zvuk ozval, a v blízkosti zastávky MHD Kocanda spatřili kromě cestujících také mladého muže, který manipuloval s předmětem nápadně připomínajícím krátkou střelnou zbraň.

V okamžiku, kdy jej strážníci oslovili, již dotyčný držel v ruce pouze mobilní telefon a snažil se z místa co nejrychleji zmizet. Protože nereagoval na výzvy zakročující hlídky a kladl aktivní odpor, museli jej strážníci zpacifikovat za použití donucovacích prostředků. Následně u něj nalezli plynovou pistoli, která si svým vzhledem nijak nezadá s ostrou zbraní.

Strážníci provedli u 24letého muže orientační vyšetření, kdy analyzátor alkoholu v dechu prokázal hodnotu přesahující 2,3 promile. Vzhledem k tomu, že dotyčný nedokázal kontrolovat své chování a jeho agrese se neprojevovala jen vůči strážníkům, ale také směrem k bývalé přítelkyni, bylo o jeho dalším osudu rozhodnuto. Po lékařském vyšetření jej hlídka MP Zlín převezla k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Protiprávní jednání dotyčného bude mít nyní dohru před správním orgánem.

– pj –