Taky se vám po odpočinkovém víkendu nechce v pondělí do práce? Inspirujte se z nasazení několika zlodějů, kteří čile vyrazili do akce hned v prvním dni v novém týdnu. Jejich počet byl totiž i na běžný prázdninový den, kterým pondělí 27. července 2020 bezesporu bylo, poměrně vysoký.

Půlhodinu po poledni zamířila hlídka Městské policie Zlín do supermarketu v centru Zlína. Zde přistihl pracovník ostrahy 27letého muže, který se pokusil odcizit džus za necelých 22 Kč, ale současně měl u sebe konzervy s mořskými živočichy za více než 800 Kč. Pro strážníky si pak nachystal malý rébus, kdy potvrdil, že konzervy také dříve ukradl, ale odmítl sdělit kde. Netrvalo však dlouho a bylo zjištěno, že se tohoto skutku dopustil ve stejný den, jen v jiné provozovně téhož řetězce, kde jej přitom dokonce zachytila bezpečnostní kamera.

Podezřením z přestupku proti majetku se nyní bude zabývat správní orgán, kde mu hrozí až padesátitisícová pokuta.

K dalšímu skutku došlo čtvrthodinu před sedmou večerní v místní části Malenovice, kde trojlístek mladíků odcizil z provozovny elektra mobilní telefon v hodnotě 13 000 Kč.

Ačkoliv se dotyční dali ještě před příjezdem hlídky MP Zlín na útěk, jeden z nich měl smůlu. Strážníci z místního okrsku si totiž všimli, že se ukrývá v trávě za přístřeškem zastávky MHD. Vzápětí tak bylo zjištěno, že se jedná o 19letého muže z Ostravy, který uváděl, že do Zlína původně přijel za svojí přítelkyní. Náhoda tomu chtěla, že když společně korzovali po nákupním centru, potkal své dva známé, které bohužel nezná jmény, ale pouze od vidění, ti měli následně ukrást ne jeden, ale hned čtyři mobilní telefony, a on potom zpanikařil a odešel s nimi namísto s přítelkyní. Neopomněl dodat, že se před strážníky neschovával, ale musel si nutně odskočit vykonat tělesnou potřebu, přičemž mu vypadly z kapsy peníze a on je schoulený v trávě hledal…

Raději unáhleně neposuzujme pravděpodobnost této historky a dodejme, že strážníci podezřelého omezili na osobní svobodě a pro podezření z účasti na přečinu krádeže jej předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

K další krádeži došlo o půlhodinu později v supermarketu v centru Zlína, který „poctil“ svoji návštěvou 19letý mladík z Holešova, strážníkům dobře známý pro svá častá protiprávní jednání.

Tentokrát se dotyčný pokusil odcizit dvě láhve ginu v hodnotě necelých 1 300 Kč, kdy původním důvodem měly být plány na strávení hezkého večera ve společnosti kamarádů. Jestli se příjemný večer nakonec odehrál nebo ne, nevíme, ale jisté je, že mladý muž opustil provozovnu s dvoutisícovou pokutou.

Přibližně ve stejnou dobu pak vyjížděla další hlídka MP Zlín do dalšího ze zlínských supermarketů, kde přistihli 37letého muže při krádeži drogistického zboží za více než 1 000 Kč.

Uvědomělý pachatel uvedl, že se pokusil odcizit šampóny a ústní vody z čiré nerozvážnosti, ale zkušenosti napovídají, že je měl nejspíše v úmyslu zpeněžit za zlomek jejich skutečné ceny. Také on odcházel z obchodu s uloženou třítisícovou pokutou.

Těsně před osmou hodinou večerní se pak hlídky MP Zlín zapojily do pátrání po dvou podezřelých, kteří se měli dopustit krádeže v obchodě se sportovním vybavením. Poté, co byli při své nekalé činnosti odhaleni, vzali rychle do zaječích.

Úspěšná byla nakonec hlídka MP Zlín z okrsku Jižní Svahy, která nalezla oba podezřelé v jednom z vozidel na tamním sídlišti. Jednalo se o muže ve věku 31 – 37 let ze Zlína, které si převzala k dalšímu šetření hlídka republikové policie.

– pj –