Zvýšené napětí ve společnosti je fakt, který momentálně nezbývá nic jiného než přijmout. Aby se ovšem na ulici mířilo pistolí na další osoby, je i na tuto dobu poněkud přespříliš.

Několik minut po půl desáté v pondělí 8. března 2021 přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o sociálně nepřizpůsobeném muži, který vytáhl zpoza pasu pistoli a namířil ji na svého známého. Aniž by došlo k výstřelu, měl zbraň po chvíli opět schovat za pas.

O šest minut později na místo dorazila první hlídka MP Zlín, která zjistila, že se jedná o 49letého muže z okresu Zlín. Ten se zde nacházel společně s dalšími osobami z komunity lidí bez přístřeší. Dotyčný strážníkům sdělil, že u sebe žádnou zbraň nemá, ale následně bylo zjištěno, že lže. Hlídka totiž využila svého zákonného oprávnění a o pravdivosti tvrzení se přesvědčila. Přitom u muže nalezla krátkou střelnou zbraň připravenou k okamžitému použití. Že se jedná o plynovou pistoli, nemohlo být laikovi na první pohled zřejmé a znepokojení oznamovatele tak bylo více než pochopitelné.

Od ostatních přítomných pak bylo zjištěno, že se o úmyslné ohrožování nejspíše nejednalo. Dotyčný se jim chtěl pistolí prý pouze pochlubit, počínal si přitom ovšem poněkud neobratně. Také se není co divit, když následné orientační vyšetření prokázalo, že mu v organizmu koluje na 2,4 promile alkoholu.

Strážníci mu proto zbraň odebrali a předali ji společně s celou věcí správnímu orgánu. U něj se bude podnapilý muž zpovídat z přestupku podle zákona o střelných zbraních a střelivu, za který mu hrozí pokuta až do výše 30 000 Kč.

– pj –