Do bytového domu na sídlišti Jižní Svahy, kde byl cítit charakteristický zápach odorizační složky zemního plynu, spěchaly hlídky Městské policie Zlín v neděli 25. srpna 2019 v noci.

Přibližně dvacet minut před půlnocí se na tísňovou linku 156 obrátila obyvatelka domu v ulici Družstevní. Operačnímu důstojníkovi sdělila, že ve svém bytě cítí zápach po zemním plynu, který stále sílí a nejvíce je cítit u šachty, kde jsou stoupačky. Na místo tak ihned zamířila hlídka MP Zlín z místního okrsku i hlídka Útvaru operativního zásahu.

O pouhých osm minut později se již strážníci pokoušeli bezvýsledně zkontaktovat s obyvatelkou bytové jednotky, která se nachází pod bytem oznamovateky. Za použití lezecké techniky proto jeden z nich slanil na balkon bytu 84leté ženy a pootevřenými dveřmi vstoupil dovnitř. Zde pak nalezl tvrdě spící seniorku i zdroj úniku zemního plynu. Tím byl nedostatečně zavřený ventil plynového sporáku. Uživatelka bytu byla po zdravotní stránce zcela v pořádku a událost s unikajícím plynem si také nedokázala vysvětlit. Zřejmě za ní stála její neopatrnost, ze které se do budoucna poučí.

Hrozící nebezpečí se tak strážníkům podařilo odstranit během 25 minut od přijetí telefonického oznámení.

– pj –