V sobotním odpoledni 28. července 2018 se vydala hlídka Městské policie Zlín z okrsku Kostelec – Štípa na kontrolu areálu zlínské zoologické zahrady. Když se po necelé hodině strážníci vraceli k zaparkovanému vozu u tamní služebny, upoutala jejich pozornost odložená papírová krabice. Ta byla převázána motouzem a zevnitř se ozývalo slabé mňoukání. Nahlédnutím zjistili, že se zde nachází několik drobných koťat, kterých se tak nejspíš chtěl jejich „chovatel“ zbavit. Byl horký letní den a na boční straně krabice bylo jen několik malých otvorů, kterými dovnitř mohlo proudit jen velmi malé množství vzduchu.

Hlídka MP Zlín proto na místo přivolala kolegu z odchytové služby, který nebohá koťátka převezl do útulku pro zvířata v nouzi.

Tím však trampoty s koťaty nekončily. Když se po chvíli strážnice vracela ke služebnímu vozidlu, uslyšela opět slabé mňoukání. To tentokrát vycházelo z motorového prostoru služebního automobilu, kde po otevření kapoty skutečně nalezla další vyděšené kotě. Také to následně hlídka převezla za ostatními do bezpečného útočiště ve zlínském útulku.

– pj –