Jednu z posledních možností, jak se stačit ještě v roce 2019 pohádat téměř „do krve“, nepromarnili v pondělí 30. prosince odpoledne cestující v trolejbusu mezi Zlínem a Otrokovicemi.

Krátce po šestnácté hodině přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od dispečera dopravního podniku o konfliktu v jednom ze spojů MHD. Na zastávku v místní části Prštné, kde zůstal trolejbus stát, tak ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že ke konfliktu došlo mezi cestující rodinou a 74letým mužem, který nastoupil do vozu na předchozí zastávce. Když senior nastoupil dovnitř, vyzval nejstarší člen rodiny nejmladšího, aby uvolnil místo staršímu. Junior otce poslechl a své místo ochotně přenechal. Senior měl však z nějakého důvodu potřebu komentovat oděv nejstaršího z rodiny, přičemž jej poučoval, že kdo cestuje v montérkách, by neměl sedět. To ovšem dotyčného celkem pochopitelně namíchlo a slovní konflikt gradoval, kdy z obou stran padaly urážky a poněkud netaktní přání v podobě dobré dubové rakve. Do probíhajícího konfliktu se poté zapojili také další cestující… (na tomto místě by měl být smajlík vyděšené opice s pootevřenými ústy, která se zoufale drží oběma tlapami za hlavu).

Hlídka MP Zlín situaci na místě zklidnila a podezření z přestupků proti občanskému soužití, jehož se nakonec dopustily tři ze tří přítomných osob, bude mít dohru před správním orgánem.

– pj –