Také během letních prázdnin pokračují strážníci Městské policie Zlín v každoroční dlouhodobě akci „Jehla“, kdy provádějí kontrolu dětských hřišť, pískovišť, parků a dalších odpočinkových míst určených primárně pro naše nejmenší. Jak název napovídá, kontroly jsou zaměřeny především na výskyt potenciálně nebezpečných infekčních předmětů, kterými jsou použité injekční stříkačky a jehly.

O tom, že tato činnost má smysl, svědčí nález, který učinila hlídka MP Zlín z okrsku Jižní Svahy v závěru minulého týdne na dětském hřišti na ulici Křiby. Za jednou z laviček totiž strážníci nalezli odhozenou použitou injekční stříkačku s jehlou. Jedná se o první takový případ po několika dlouhých letech, stále však zůstává v paměti incident z roku 2017, kdy se o použitou jehlu poranil 7letý chlapec i jeho babička nebo událost z roku 2008, kdy se trojice malých děvčátek poranila o nalezenou stříkačkou s jehlou při hře na doktora.

Městská policie Zlín proto i nadále nabádá rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi navštíví dětská hřiště, aby brali v potaz toto potencionální nebezpečí a v případě nálezu infekčního materiálu se ihned obrátili na tísňovou linku MP Zlín – 156.

– pj –