Ve velmi nezáviděníhodné situaci se ocitla ve čtvrtek 3. prosince 2020 odpoledne maminka tříleté holčičky. Když se s ní totiž vydala do školky vyzvednou sourozence, stačila chvilka věnovaná starším dětem a malé děvčátko zmizelo pryč.

Krátce po čtvrt na pět přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od ženy, která nalezla na Zlínských pasekách malou holčičku. Té si nejprve všimla, jak si hraje sama ve sněhu, ale když se k ní ani po chvíli nedostavil žádný dospělý, vytočila linku 156 a na místě pak společně počkaly do příjezdu hlídky z okrsku Jižní Svahy.

Strážníci na místo dorazili během čtyř minut a zjistili, že si holčička pamatuje své křestní jméno a čtvrť, v níž bydlí. Protože měla mokré oblečení, posadili ji do služebního vozu a poskytli jí specialistu pro obdobné situace – plyšového medvídka.

Mezitím bylo ověřeno, že žádná ze složek IZS nepřijala oznámení o pohřešování děvčátka, a tak se strážníci sami pokusili vytipovat údaje k její identifikaci. To se po chvíli nakonec podařilo a bylo jasné, kde bydlí. Hlídka ji tak mohla převézt k jejímu bydlišti, kde ji předala do rukou tatínka. Od něj se pak strážníci dozvěděli, že dceru již nějakou dobu hledají a její zmizení chtěli oznámit policii.

Vystrašení rodiče si tak mohli nakonec oddechnout, že se opět v pořádku setkali se svým zvědavým dítětem, malé tulačce zůstal na památku od strážníků plyšový méďa.

Ilustrační obrázek

– pj –