Spoluobčané, kteří nezvládli konzumovat alkoholické nápoje jen v takové míře, aby dokázali alespoň částečně kontrolovat své chování, v minulých dnech opět zaměstnali strážníky Městské policie Zlín.

V neděli 30. ledna 2022 dopoledne upozornil náhodný svědek na alkoholem znaveného muže s láhví v ruce, který se potloukal v blízkosti zaparkovaných vozidel poblíž umělého lyžařského svahu. Na místo tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O několik chvil později strážníci nalezli 48letého muže ze Zlína, který si mezitím ustlal na kapotě osobního automobilu. Ten se s vypětím všech sil dokázal podrobit orientačnímu vyšetření, které u něj prokázalo na 3,3 promile alkoholu v dechu.

Vzhledem k jeho stavu hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která jej převezla do zlínské nemocnice.

V pondělí 31. ledna odpoledne pak strážníci z okrsku Jižní Svahy řešili 47letého nepřizpůsobivého muže, který se rozložil i se svými věcmi u supermarketu v blízkosti tzv. I. segmentu.

V tomto případě se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě přesahující 3,4 promile, a protože dotyčný nezvládal v důsledku opilosti ani nejjednodušší úkony, převezla jej hlídka MP Zlín k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Téhož dne ve večerních hodinách pak vyjížděla další hlídka MP Zlín na sídliště Jižní Svahy, kde se z vítané návštěvy stala nevítaná, a i přes opakované výzvy k odchodu se k němu tak nějak neměla.

Strážníci zjistili, že jde o 45letého muže, kterému v organizmu kolovalo na 3,3 promile alkoholu. Nepřekvapí, že ani on nedokázal smysluplně komunikovat a pobyt ve vzpřímeném postoji byl očividně nad jeho síly. Po lékařském vyšetření také on putoval na kroměřížskou záchytku.

V roce 2021 převezly hlídky MP Zlín do protialkoholní záchytné stanice 99 osob intoxikovaných alkoholem nebo jinými návykovými látkami.

– pj –