Důvodnou starost o svoji 89letou maminku měl v sobotu 7. září 2019 po poledni její syn. Když se mu nepodařilo otevřít vstupní dveře jejího bytu, protože klíč byl zasunut z vnitřní strany zámkové vložky, a maminka nereagovala na zvonění ani klepání, vytočil tísňovou linku 156. Tři minuty před půl jednou tak na místo spěchala hlídka Útvaru operativního zásahu Městské policie Zlín.

Již o několik málo minut později se strážníci pokoušeli navázat kontakt se seniorkou přes zavřené vstupní dveře a jeden z členů hlídky vyšplhal k jejímu oknu. Zde se mu podařilo zahlédnout její tělo ležící vedle postele. Na klepání pak žena zareagovala slabým voláním o pomoc. To nakonec zaslechli i strážníci u dveří a vzhledem k závažnosti situace se rozhodli vstoupit dovnitř za použití síly. Předtím ovšem na místo přivolali také zdravotnickou záchrannou službu.

Uvnitř pak nalezli indisponovanou seniorku, která s nimi dokázala s obtížemi komunikovat, ale dlouhá doba na podlaze jejího bytu se negativně odrazila na jejím zdravotním stavu. Strážníci ji proto opatrně přemístili zpět na postel, kde ji později vyšetřili zdravotníci a rozhodli o jejím převozu do krajské nemocnice.

– pj –