Podezřelé individuum, které se v noci ochomýtalo kolem zaparkovaných automobilů v centru Zlína, neušlo v neděli 5. července 2020 jednomu z tamních obyvatel. Ten si všiml, že dotyčný zkouší brát za kliky vozidel, přičemž jej více přitahují dražší značky. U dvou automobilů tmavé barvy se pak zdržel delší dobu a v jejich bezprostřední blízkosti s něčím manipuloval. Tou dobou již ale k místu směřovala nejbližší motorizovaná hlídka Městské policie Zlín.

Strážníci dostihli podezřelého na nedaleké zastávce MHD a zjistili, že se jedná o 25letého muže z Otrokovic, který byl v minulosti opakovaně potrestán za majetkovou trestnou činnost.

Jak bylo následně zjištěno, na vozidlech, u nichž se dotyčný delší dobu zdržoval, došlo k čerstvému poškození laku na dveřích a kapotě, v němž se nacházely hluboké rýhy.

Strážníci proto vyrozuměli jejich majitele, kteří následně potvrdili, že se jedná o nové poškození. Orientační vyšetření u podezřelého dále prokázalo, že se nachází pod vlivem jiných návykových látek.

Vzhledem ke způsobené škodě strážníci mladého muže omezili na osobní svobodě a pro podezření z přečinu poškození cizí věci jej předali k dalšímu šetření hlídce republikové policie.

Městská policie Zlín děkuje oznamovateli, který nebyl lhostejný k ničení cizího majetku a významně pomohl strážníkům při dopadení podezřelého.

– pj –