Na pomoc spoluobčanům v nouzi, kteří se ocitli v ohrožení vlastního zdraví, spěchaly v uplynulých dnech hlídky Městské policie Zlín.

Krátce po půl deváté v neděli 24. května 2020 vytočil linku tísňového volání 156 muž z místní části Malenovice. Operačnímu důstojníkovi sdělil, že se cítí velmi špatně a pak telefon odložil.

O několik minut později se podařilo hlídce z místního okrsku s dotyčným navázat verbální kontakt přes zamčené dveře. Muž uváděl, že je dehydratovaný, je mu již několik dní velmi špatně a nedokáže otevřít dveře. Poté, co selhaly pokusy zajistit náhradní klíč, vstoupili strážníci do jeho bytu za použití síly. Zde následně nalezli 60letého indisponovaného muže, kterého poté zdravotničtí záchranáři převezli do krajské nemocnice.

O hodinu a půl později vytočil linku 156 muž, který zaslechl z jednoho z bytů na Bartošově čtvrti volání o pomoc. Podle oznamovatele se starší muž v tísni nejspíše nachází ve vaně, odkud se není schopen vlastními silami dostat.

O šest minut později na místo dorazila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín. Také v tomto případě se strážníkům podařilo navázat verbální kontakt s ohroženou osobou a po vyhodnocení všech rizik vstoupili za pomoci teleskopického žebříku a nářadí přes balkon do jeho bytu. Hlídka poté pomohla 69letému muži z vany, a protože se necítil v dobré zdravotní kondici, přivolala na místo záchranáře. Ti jej po provedeném vyšetření převezli do nemocnice.

V pondělí 25. května 2020 odpoledne spěchala jiná hlídka MP Zlín na parkoviště k jednomu ze zlínských obchodních center. Zde se zatočila hlava 69letému muži z okresu Zlín, který upadl a přitom se silně udeřil hlavou o obrubník.

Strážníci na místo dorazili během čtyř minut od přijetí oznámení a zjistili, že zraněnému již poskytují pomoc kolemjdoucí. Také v tomto případě se událost neobešla bez zásahu zdravotnických záchranářů a muž skončil v nemocnici.

– pj –