Úplně neznáme příčinu, ale faktem je, že ve středu 4. srpna 2021 večer byly středem zájmu některých jedinců odpadkové koše.

Krátce před desátou hodinou prováděla hlídka Útvaru kynologické služby Městské policie Zlín kontrolu centra města. Pozornosti strážníků přitom neušel muž, který v rozepři se svojí přítelkyní kopl do odpadkového koše.

Hlídka MP Zlín následně s 49letým mužem pohovořila a dozvěděla se, že tak učinil v zjevném rozrušení, jehož příčinou byla právě přítomná žena. Jelikož na koši žádná škoda nevznikla, mohla být věc uzavřena poučením, že nádoby na odpadky za nevhodné poznámky nemohou, tudíž si takové zacházení nezaslouží.

Stejná hlídka, stejný den, jen o čtvrthodinu později zavítala do sadu Svobody.

Zde strážníci spatřili mladého muže, který zuřivě atakoval odpadkový koš až do okamžiku, kdy nevydržely sváry v jeho spodní části, načež se plechová nádoba poroučela k zemi. 22letý Zlíňan hlídce vysvětlil, že měl pro své jednání vážný důvod, údajně si totiž namíchal špatné drinky, a tak se potřeboval vybít.

Následné orientační vyšetření u něj prokázalo na 2,2 promile alkoholu v organizmu a současně byla zjištěna předchozí aplikace jiných návykových látek. Na historce se špatným pitím tak možná bylo leccos pravdivého.

Vzhledem k tomu, že jednáním dotyčného došlo ke škodě na veřejně prospěšném zařízení, bude mít věc dohru v přestupkovém řízení. Výtržníka zde vedle pokuty nemine ani povinnost náhrady způsobené škody.

– pj –