Pořádným překvapením skončila cesta autobusem z Vizovic do Zlína pro 42letého muže. Doba strávená v hromadném dopravním prostředku se mu totiž nečekaně prodloužila.

Ve čtvrtek 26. září 2019 krátce před desátou hodinou večerní prováděla pěší hlídka Městské policie Zlín kontrolu autobusového nádraží. Přitom si strážníci všimli, že v jednom z odstavených autobusů se nachází muž, který si svítil mobilním telefonem. Na dotaz hlídky, co dělá uvnitř zaparkovaného vozu, uvedl, že původně cestoval do Zlína z Vizovic. Po celodenní práci byl však natolik unavený, že během cesty usnul. Když se po více než hodině probudil, zjistil, že se nachází sám v uzamčeném autobusu a nemůže ven. Strážníkům také sdělil, že nechtěl otevírat dveře násilím a ani netušil, komu má zavolat. Vážně tak zvažoval možnost, že uvnitř přespí až do rána.

Hlídka MP Zlín následně kontaktovala dispečera, který na místo vyslal jiného řidiče a ten nešťastného cestujícího z nedobrovolného zajetí vysvobodil. Muž poté strážníkům předložil zakoupenou jízdenku a po zkontrolování vozu odešel přenocovat do svého bydliště.

– pj –