Zakrvácené schody, chodba i vstupní dveře do jednoho z bytů nenechaly v pátek 21. prosince 2018 lhostejnými obyvatele bytového domu na sídlišti Jižní Svahy. Ti se nejprve pokusili kontaktovat svého souseda, a když na klepání ani zvonění nikdo nereagoval, vytočili linku tísňového volání – 156. Přibližně půlhodinu po poledni tak na místo zamířily nejbližší hlídky Městské policie Zlín a rovněž posádka zdravotnické záchranné služby.

Po příjezdu strážníci zjistili, že v bytě má bydlet samotný muž, kterého nikdo neviděl odcházet a je pravděpodobné, že se nachází uvnitř. Množství krve v této souvislosti vyvolávalo důvodné obavy o jeho zdraví a život. Hlídka MP Zlín proto využila svého oprávnění a oknem vstoupila dovnitř. Také zde se nacházely na zemi i zařízení bytu stopy krve.

Kdo se zde však nenacházel, byl uživatel bytu. Další hlídky MP Zlín se proto snažily zjistit od sousedů informace o zraněném muži a prováděly pátrání v okolí. Operační důstojník mezitím prověřoval u dalších složek IZS, zda nepřišly s dotyčným do kontaktu. Nakonec se mu podařilo zjistit, že muž s krvácejícím poraněním na nohou byl před nějakou dobou ambulantně ošetřen ve zlínské nemocnici, kam se dostavil v doprovodu své přítelkyně.

Po návratu domů jej hlídka MP Zlín kontaktovala a vysvětlila mu provedená opatření. Třiašedesátiletý muž také strážníkům objasnil vznik krvavých stop, za nimiž stála nevhodně zvolená obuv, která způsobila prasknutí bércového vředu.

Podobný případ, kdy museli strážníci vstoupit do bytu oknem, se odehrál také na Štědrý den v pozdním odpoledni.

Tentokrát se na Městskou policii Zlín obrátil s žádostí o pomoc 54letý muž, který se nemohl dostat do bytu svojí 79leté maminky. Ta nereagovala na zvonění, přičemž byl z vnitřní strany zámku zasunut klíč, který bránil jeho odemknutí.

Jeden ze strážníků proto vyšplhal po žebříku na balkon a přes okno nahlédl dovnitř. Zde spatřil ležící seniorku, která uvedla, že se cítí špatně a není schopna vlastními silami vstát. Za použití nářadí proto i v tomto případě vstoupil oknem dovnitř a byt následně zpřístupnil jak pro syna indisponované ženy, tak i pro přivolané záchranáře. Ti po provedeném vyšetření převezli ženu do zlínské nemocnice.

– pj –