Hned dvěma seniorům v obtížných situacích pomáhali v uplynulých dnech strážníci Městské policie Zlín.

Na muže, který se v časných ranních hodinách pohyboval po ulici pouze v tričku a spodním prádle, upozornil strážníky všímavý svědek ve středu 15. června 2022. Na místo tak okamžitě vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka.

O několik okamžiků později strážníci zjistili, že se jedná o 87letého dezorientovaného seniora. MP Zlín proto o události vyrozuměla jeho rodinné příslušníky a doprovodila ho k bydlišti. Sem byla také přivolána zdravotnická záchranná služba, která nakonec převezla muže k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

Druhý případ se odehrál ve čtvrtek 16. června 2022 v hluboké noci.

Několik minut po půl třetí se na linku 156 obrátil 92letý muž, který požádal o pomoc v obtížné situaci. Když navštívil toaletu, došlo k výpadku elektrické energie zřejmě zapříčiněné vypnutím pojistky. Tuto závadu nedokáže dle svých slov odstranit, stará se o imobilní manželku a nemá poblíž nikoho z příbuzných, na koho by se mohl obrátit.

Hlídka MP Zlín dorazila na místo během čtvrthodiny a problém s obnovením dodávky elektrické energie do bytu vyřešila. Seniorovi také doporučila, aby si raději nechal odborně zkontrolovat elektroinstalaci v bytě.

– pj –