Skutečnost, že staveniště lákají nenechavce různého druhu, asi není nijak překvapivá. Stejně tak je tomu i v případě rekonstruovaného tržiště Pod Kaštany, které se nachází v centru Zlína.

Necelou hodinu před půlnoci v sobotu 29. ledna 2022 spatřil operátor městského kamerového systému dvojici mužů, kteří překonali mobilní oplocení a vnikli do prostoru staveniště. Když jeden z nich vlezl do výkopu u nově instalovaného rozvaděče, mířilo na místo již několik nejbližších hlídek Městské policie Zlín.

O tři minuty později se strážníci pustili do pronásledování muže, který před nimi prchal ve směru Gahurovy ulice. Druhý se přitom stále nacházel na staveništi a snažil se nalézt bezpečné útočiště za hromadou vykopané zeminy.

Ani jeden z nich však strážníkům neunikl a bylo zjištěno, že jde o muže ze Zlína ve věku 25 a 33 let, kteří se na své noční dobrodružství vybavili pákovými nůžkami a dalším nářadím. Předmětem jejich zájmu byly totiž kabely rozvodů elektřiny, které by po odstranění izolace nejspíše skočili ve sběrně druhotných surovin. Škoda, která při takových krádežích vznikne, obvykle vysoce převyšuje výkupní cenu kovových komponent vodičů.

Dvojici podezřelých si následně převzala k dalšímu šetření hlídka republikové policie.

– pj –