Strážníci dohlíželi na klidný průběh 2. kola volby prezidenta republiky

Ve dnech 27. – 28. ledna 2023 proběhlo 2. kolo volby prezidenta České republiky.

I tentokrát Městská policie Zlín napomáhala jejich poklidnému průběhu. Během obou volebních dnů bylo vyhlášeno mimořádné bezpečnostní opatření, které začalo půlhodinu před otevřením volebních místností pro voliče, tedy v pátek 27. ledna 2023 ve 13:30 hodin.

Hlídky MP Zlín tak za oba dny uskutečnily 845 kontrol volebních místností a jejich okolí, na nichž se podílelo 30 strážníků. Dohled byl zaměřen především na dodržování veřejného pořádku a nebyly při něm zaznamenány žádné závažnější problémy, které by mohly narušit řádný průběh voleb.

Volby ve Zlíně proběhly klidně a jen v pár případech byl opět zaznamenán drobný nedostatek spočívající v nesprávném vyvěšení státní vlajky. Ten strážníci vyřešili na místě s předsedy okrskových volebních komisí. Jejich členy také v některých místních částech potrápil silný vítr, který v sobotu shazoval stojany s čísly volebních místností.

V sobotu ve 14:00 hodin pak proběhlo uzavření volebních místností, ale bezpečnostní opatření městské policie se protáhne až do pozdních odpoledních hodin. Zpracování volebních výsledků se totiž uskuteční v budově zlínské radnice, před níž strážníci monitorují a usměrňují příjezd vozidel okrskových volebních komisí.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies