Svéráznou představu o důstojném trávení Vánoc má nejspíše 31letý muž ze Zlína. Toho krátce před půl druhou v noci přistihla hlídka Městské policie Zlín, jak přes dřevěný plůtek močí na vánoční strom na náměstí Míru. Protože takové jednání snad ani nelze slušně komentovat, začal Štědrý den pro dotyčného tisícikorunovou pokutou.

V ranních hodinách byl předán hlídce z okrsku Jižní Svahy nalezený pes. Jednalo se o fenku křížence bernského salašnického psa, kterou oznamovatelka nalezla předchozího dne v noci na sídlišti a nechala ji u sebe přenocovat. Odchytová služba ji následně převezla do útulku pro zvířata v nouzi, kde si ji může vyzvednout majitel.

Ve stejné době byla jiná hlídka MP Zlín přivolána na ulici Vodní, kde se na chodníku nacházel hasicí přístroj. Protože nebylo možno identifikovat jeho majitele, předali jej strážníci na oddělení ztrát a nálezů zlínského magistrátu.

Krátce po osmé hodině zamířila hlídka MP Zlín do Bartošovy čtvrti, kde v jednom z bytových domů došlo k havárii vody, která z horního bytu prosakovala stropem do jednotky pod ním.

Strážníci zjistili, že se v předmětném bytě nikdo nenachází a voda již stačila zatéct také k rozvodům elektrické energie. Ve spolupráci s domovníkem se podařilo uzavřít hlavní uzávěr vody a taktéž vypnout přívod elektrického proudu. Poté musela jiná hlídka za majitelkou bytu až do místní části Louky a ta vyrozuměla jeho současnou uživatelku, která se dostavila na místo. Následně bylo zjištěno, že příčinou vánoční „potopy“ byl prasklý ventil u WC, kterým vytékala voda na podlahu.

Hodinu před polednem pak pomáhali strážníci ženě, která zaparkovala na parkovišti v centru Zlína, ale přes spuštěné závory nyní nemůže vyjet ven. Stálé operační centrum se proto zkontaktovalo s odpovědným pracovníkem ostrahy, který problém vyřešil.

Kolem poledne pak další z hlídek musela usměrňovat silniční provoz u Lesního hřbitova, kam právě v tuto dobu zamířilo za svými zesnulými blízkými velké množství návštěvníků.

Těsně před polednem se také vyskytl volně odložený hasicí přístroj v bývalém průmyslovém areálu. Jednalo se tak už o druhou podobnou událost případ během jednoho dne a nejspíše také během celého roku. Také tento přístroj předali strážníci na oddělení ztrát a nálezů.

Odpolední a večerní hodiny proběhly z pohledu městské policie již poměrně klidně, snad až s výjimkou řešení vozidel, která jejich řidiči zaparkovali takovým způsobem, že omezili ostatní.

– pj –