Výmluvy patří k pachatelům protiprávního jednání stejně neodmyslitelně jako roušky ke koronaviru. Paleta výmluv, se kterými se strážníci i policisté již setkali, by jistě vydala na nekonečnou knihu o bezpočtu svazků. Ovšem vyjádření teprve 16letého mladíka, který byl přistižen při krádeži v pátek 31. července 2020 večer, by mezi nimi jistě aspirovalo na přední příčky.

Krátce po půl desáté byla přivolána hlídka Městské policie Zlín do supermarketu v centru města. Zde bedlivému oku ostrahy neunikl mladý muž, který se pokusil projít přes pokladny s několika alkoholickými i nealkoholickými nápoji, za něž se neobtěžoval zaplatit.

Strážníci zjistili jeho totožnost a následně si vyslechli odůvodnění celého skutku. Chlapec se jim pochlubil, že občas v obchodech i nakupuje. Přitom si všiml, že na účtence je vždy vyčíslena DPH, kterou musí proti své vůli zaplatit, a tak se rozhodl, že si ji nyní vezme zpět v podobě zboží. Že DPH není příjmem obchodníka, nejspíš již v rámci své úvahy neobsáhl…

Zbývá dodat, že orientační vyšetření prokázalo u mladistvého přes 1,7 promile alkoholu v dechu. Strážníci jej proto předali k dalšímu opatření zákonnému zástupci. Vedle toho také neunikl postihu za přestupek proti majetku.

– pj –