Problémy s podnapilými osobami, které od nadměrné konzumace alkoholických nápojů neodradila ani jejich bídná finanční situace, ba dokonce ani jejich zdravotní stav, museli řešit strážníci Městské policie Zlín během čtvrtka 17. ledna 2019 v daleko větší míře, než je obvyklé.

Závadové chování sociálně nepřizpůsobené 57leté ženy ze Zlína je opět na denním pořádku. V posledních době dotyčná hledá stále častěji útočiště před chladným počasím ve vnitřních prostorách autobusového nádraží, které jsou určeny pro cestující. Zde se však nechová tiše a spořádaně, jak by se možná dalo očekávat, ale svými projevy obtěžuje ostatní.

Nejinak tomu bylo i v odpoledních hodinách, kdy se nejprve pustila do pracovnice provozovatele budovy, která ji přišla napomenout, a následně příliš nespolupracovala ani s přivolanou hlídkou MP Zlín. Nenapravitelná nemajetná recidivistka totiž dobře pochopila, že postih za její velmi časté přestupky je možný pouze v teoretické rovině, a proto si s jejich pácháním neláme hlavu. Jenže tentokrát v důsledku podnapilosti nedokázala kontrolovat své chování, a tak ji strážníci převezli po provedeném lékařském vyšetření do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Zde bylo také zjištěno, že jí v organizmu po více než hodině střízlivění stále koluje téměř 2,8 promile alkoholu.   

Krátce před půl pátou odpolední pak zamířila hlídka MP Zlín na zastávku MHD v centru Zlína. Sem totiž přijel trolejbus, uvnitř kterého se nacházel podnapilý cestující.

Strážníci zjistili, že se jedná o 44letého muže z Otrokovic, který se uvnitř vozu dokonce vyzul. I když dokázal částečně komunikovat, pobyt ve vzpřímeném postoji i chůze byly již nad jeho síly. Hlídce uvedl, že zřejmě prodělal epileptický záchvat, a tak byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Ještě do příjezdu zdravotníků provedli strážníci orientační vyšetření, které prokázalo téměř 3 promile alkoholu v dechu. Že jeho nadměrná konzumace nejde s touto diagnózou úplně dohromady, asi netřeba zdůrazňovat. Sanita proto převezla dotyčného k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

Ve večerních hodinách pak musela jiná hlídka MP Zlín krotit vášně mezi trojicí podnapilých mužů ve věku 32 – 44, kteří mezi sebou emotivně řešili, kdo komu ukradl láhev alkoholu. Strážníci si trpělivě vyslechli jejich průběžně se měnící verze, při jejichž líčení nakonec sami zúčastnění zapomněli na údajnou příčinu svých neshod. Poté, co se vzájemně udobřili a až dojemně objímali, odkráčeli společně ruku v ruce.

Deset minut po půlnoci pak byla přivolána hlídka MP Zlín k nejmladšímu z aktérů předchozí události. Ten se uložil na nástupišti autobusového nádraží a se 3,3 promile alkoholu v organizmu nebyl schopen samostatného pohybu. Naštěstí se však poblíž vyskytl jeho kamarád, který se o něj byl ochoten a schopen postarat.  

Nad ránem se pak strážníci setkali i s nejstarším aktérem hádky o láhev. Ten obtěžoval postupně v čekárnách vlakového i autobusového nádraží a neopomněl hlídku MP Zlín poučovat o tom, co by měla a neměla dělat. Z úst muže, který za čtyři a půl dekády svého života nezavadil o jakékoliv zaměstnání, ta slova zněla vskutku poučně…

– pj –