Oprávněnou obavu o zdraví svého rodinného příslušníka měla v pondělí 12. října 2020 odpoledne 76letá žena ze Zlína. Naštěstí se včas obrátila na tísňovou linku městské policie – 156.

Krátce po druhé hodině se na Městskou policii Zlín obrátila volající, která uvedla, že má strach o svého bratra. Když se jí nepodařilo s dotyčným spojit telefonicky, vydala se za ním osobně. V zámkové vložce vstupních dveří bytu však byl zasunut klíč, který bránil dveře otevřít. Zevnitř se přitom ozývalo slabé volání o pomoc.

Na místo tak okamžitě zamířila hlídka z Útvaru operativního zásahu MP Zlín, která dorazila během 5 minut od přijetí oznámení.

Po vyhodnocení situace strážníci využili zákonného oprávnění a za pomoci nářadí vstoupili přes balkon do bytu. Zde pak nalezli ležícího 74letého muže, který byl dehydratovaný a stěžoval si na bolest zad. Hlídka MP Zlín mu poskytla první pomoc a současně na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Poté se strážníci od muže dozvěděli, že na podlaze leží již od soboty, kdy se mu nečekaně zatočila hlava, a upadl.

Záchranáři poté seniora převezli k dalšímu ošetření do krajské nemocnice.

– pj –