Oznámení od prodejce, kterému chtěli zákazníci zaplatit odcizenou platební kartou, prověřovala Městská policie Zlín ve čtvrtek 28. února 2019 odpoledne.

Dvacet minut po třetí hodině přijal operační důstojník prostřednictvím linky 156 oznámení, že v jedné z provozoven v centru Zlína se zákazníci pokusili zaplatit debetní kartou. Poté, co byla zasunuta do platebního terminálu, se na displeji objevilo varování, že karta byla odcizena. Volající dokázal uvést poměrně přesný popis trojice osob – jednoho muže a dvou žen, a tak bylo jen otázkou krátké chvíle, než se je podařilo nalézt pomocí městského kamerového systému. Ve směru jejich pohybu tou dobou už také směřovala nejbližší motorizovaná hlídka MP Zlín,

Již o několik minut později strážníci zjistili, že se jedná o 44letého muže ze Zlína a jeho známé ve věku 29 a 35 let. Jedna z nich také u sebe měla cizí platební kartu, kterou po výzvě předala strážníkům.

Vzhledem k jejich předchozímu počínání hlídka MP Zlín pojala podezření ze spáchání trestního činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Z tohoto důvodu omezila trojlístek podezřelých na osobní svobodě a předala je k dalšímu šetření kolegům z obvodního oddělení republikové policie.

– pj –