Oznámení o rvačce mezi bezdomovci prověřovala hlídka Městské policie Zlín ve středu 23. května 2018 odpoledne na sídlišti Jižní Svahy. Podle volající se potyčka odehrála v blízkosti nákladové rampy jednoho z tamních supermarketů a její aktéři utrpěli krvácivá poranění.

O čtyři minuty později na místo dorazila hlídka MP Zlín z místního okrsku, která zjistila, že se jedná o 33letého útočníka a stejně starého napadeného, oba ze Zlína. Útoku pak přihlížela čtveřice svědků ve věku od 25 do 33 let.

Vzhledem k viditelným poraněním na hlavě byla přivolána zdravotnická záchranná služba a strážníci poskytli zraněným první pomoc. Taktéž zjistili průběh incidentu a jeho pozadí. Podnapilý útočník měl kopnout podnapilého spícího muže dvakrát do hlavy, načež se tento probudil a došlo k vzájemné rvačce. Důvodem k poměrně brutálnímu útoku měla být skutečnost, že napadený měl dříve vykonat akt tělesné lásky na ženě, na kterou si dělal z jistých důvodů nárok útočník.

Další střípek do mozaiky celé události pak vneslo orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem. To prokázalo necelé 4 promile u agresora a jen o 1 promile méně u poškozeného.

Vzhledem ke způsobu vedení útoku i způsobeným poraněním pojali strážníci podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. O události proto vyrozuměli kolegy z republikové policie, kteří si věc převzali na místě k dalšímu šetření.

– pj –