Zdá se, že poslední den školního roku vyvolal určité tenze i mezi osobami, které řádíme do skupiny sociálně nepřizpůsobených. Svědčí o tom dvě události z večera ve středu 30. června 2021, k nimž došlo na zlínském autobusovém nádraží.

Krátce po deváté hodině nalezla hlídka Městské policie Zlín volně odložené mužské tělo v přilehlém parku. Dotyčný byl bez zjevného zranění, ale nekomunikoval a nereagoval na podněty. Od ostatních osob, které v klidu postávaly a posedávaly kolem, se strážníci dozvěděli, že dotyčný měl spolykat prášky a zapít je větším množstvím alkoholických nápojů. Nikomu z nich na tom nepřišlo nic divného, natož znepokojujícího, a nikdo nechápal, že by mohl být v ohrožení života. Hlídka MP Zlín ovšem okamžitě vyrozuměla zdravotnickou záchrannou službu, a na místo tak zamířil lékař.

Následně bylo zjištěno, že dotyčnému koluje v organizmu 3,5 promile alkoholu, v jehož důsledku muž není schopen kontrolovat své chování. Strážníkům tak nezbylo nic jiného, než jej transportovat k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Ještě v průběhu řešení popsané události musela hlídka MP Zlín zasáhnout u bitky tří osob, dvou mužů ve věku 39 a 67 let a 27leté ženy.

Jak bylo zjištěno, příčinou měla být neochota staršího muže rozdělit se o svůj tabák s mladším mužem a jeho kamarádkou z mokré čtvrti.

Samozřejmě také v tomto případě sehrál svoji roli alkohol nebo jiné návykové látky, kdy můžeme uvést pouze hodnotu přes 2 promile u poškozeného. Další dva aktéři se odmítli vyšetření podrobit, a proto je na ně nahlíženo, jako by pod jeho vlivem byli, což zjevně opravdu byli.

Incident nyní bude mít dohru před správním orgánem, kde se bude mladší muž se ženou zpovídat z přestupků proti občanskému soužití a majetku.

– pj –