Oznámení o muži, který přelezl zábradlí a chystá se skočit z mostu do řeky Dřevnice, přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín v neděli 26. dubna 2020. Krátce před třetí hodinou odpolední tak na místo spěchalo hned několik motorizovaných hlídek, z nichž první dorazila během pěti minut od přijetí telefonické výzvy.

Strážníkům se podařilo s 45letým mužem navázat verbální kontakt a během dalšího rozhovoru se k němu přiblížili, chytili jej za ruce a odvedli do bezpečí. Zde se jim dotyčný svěřil, že jej v poslední době všechno rozčiluje, a tak konzumuje alkohol a zneužívá psychotropní látky. Jestli za jeho momentálním psychickým rozpoložením není právě tato skutečnost, nedokázal posoudit, nicméně hodnota 3,3 promile by jistě neprospěla ani člověku ve skvělé duševní kondici.

Již v průběhu prováděného zákroku strážníci přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu. Po provedeném lékařském vyšetření tak následoval převoz dotyčného k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice, kterou bude následovat vyšetření v psychiatrické nemocnici.

Závěrem bychom chtěli poděkovat oznamovatelce, která nebyla lhostejná k dalšímu osudu muže v těžké životní situaci a pohotově vytočila linku tísňového volání – 156.

– pj –