Dalšího podnapilého řidiče, který neměl za volantem svého vozu co pohledávat, dopadla hlídka Městské policie Zlín ve čtvrtek 13. května 2021 v hluboké noci.

Necelou hodinu a půl po půlnoci přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení, že na sídlišti Jižní Svahy se u jednoho z bytových domů nachází popojíždějící osobní motorové vozidlo, které nabouralo do ostatních zaparkovaných aut. Na místo tak okamžitě vyrazila motorizovaná hlídka z místního okrsku.

O čtyři minuty později strážníci zjistili, že uvnitř vozu sedí na místě řidiče muž, který má s sebou jako spolujezdce ženu. Těsně před příjezdem hlídky dotyčný zaparkoval do zábradlí poblíž zásobovací rampy a při následně komunikaci si nešlo nevšimnout, že to s alkoholem poněkud přehnal. Zatímco soudný člověk by se v této situaci možná alespoň trochu uzarděl, z řidiče se vyklubal poměrně arogantní tajnůstkář, který se nehodlal podělit ani o své jméno. Následně začal dokonce strážníky poučovat, že by měli řešit ty řidiče, kteří jezdí ožralí po hlavních cestách a zbytečně nešikanovat jeho.

Tak určitě, děkujeme za podnětný podnět a pojďme se podívat, co vlastně 55letý opilec za volantem natropil: Při letmé obhlídce jeho vozu bylo zjištěno, že toto bylo v poněkud těsném kontaktu s ostatními auty, zábradlím, budovou a také přilehlým břehem, protože na nárazníku byly kousky čerstvé trávy. O mnoho lépe na tom nebyla ani okolní vozidla, která jevila známky nechtěného kontaktu s vozem opilcovým. A aby nedošlo k mýlce, jeho řidičské „dovednosti“ potvrdila také svědkyně, která byla vyvenčit svého psa a až do příjezdu hlídky litovala, že si nevzala mobilní telefon, kterým by na něj mohla přivolat policii.

Když se poté řidič umoudřil alespoň natolik, aby prokázal svoji totožnost, hned vzápětí zase odmítl jak provedení orientačního, tak i odborného vyšetření na ovlivnění alkoholem. Tou dobou již ale na místo směřovala hlídka Policie ČR, která si věc převzala pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky k dalšímu šetření. Policisté také zjistili, že dotyčný měl v organizmu téměř 3,7 promile alkoholu a naboural celkem šest zaparkovaných aut! Nepřekvapí proto, že jej převezli do protialkoholní záchytné stanice a odtud pak rovnou do policejní cely.

– pj –