S řáděním povedeného výtečníka se v posledních dnech setkala Městská policie Zlín hned třikrát. Třicetiletý muž ze Zlína kradl, utíkal a chtěl se prát, ale díky strážníkům vyšlo jeho snažení vždy naprázdno.

První hlášení přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín hodinu po půlnoci v neděli 28. července 2019 od obsluhy čerpací stanice PHM. Podle volající navštívila jejich provozovnu dvojice mužů. Jeden z nich zabavil obsluhu a zaplatil za zakoupené zboží, druhý přitom vzal z regálu kosmetické přípravky a plyšovou hračku, a tyto si uschoval pod mikinu. Následně z provozovny společně odešli, přičemž se podezření z krádeže potvrdilo až po zhlédnutí kamerového záznamu.

Přibližně o tři hodiny později prováděla stejná hlídka MP Zlín kontrolu centra města. Pozornost strážníků přitom upoutal muž, jehož popis zcela odpovídal podezřelému z krádeže. Hlídka následně zjistila, že se její podezření zakládá na pravdě a dotyčný má u sebe také část odcizených věcí. Vzhledem k jeho trestní minulosti si jej převzali kolegové z republikové policie.

Další incident se stejným mužem se odehrál ještě téhož dne dopoledne. Tentokrát si v supermarketu v centru Zlína nastrkal do kalhot potraviny a drogerii. Ani za jednu položku však nezaplatil, a když jej chtěli zaměstnanci zadržet, začal se s nimi prát.

Ačkoliv se dotyčnému nakonec podařilo i se zbožím utéct, poněkud neprozřetelně zanechal na prodejně bundu a batoh s osobními věcmi, které zásadním způsobem přispěly k jeho identifikaci.

Do třetice se hlídky MP Zlín setkaly s tímto zlodějem ve čtvrtek 1. srpna 2019 večer. Tentokrát se pokusil o krádež v dalším ze zlínských supermarketů a ani tentokrát po svém odhalení na nic nečekal a z místa pelášil pryč.

Díky kamerovému záznamu ale měli strážníci ihned jasno, o koho se jedná, a do pátrání se postupně zapojily všechny hlídky MP Zlín. Jedna z nich pak o čtyři hodiny později nalezla podezřelého v přístřešku autobusové zastávky.

Také v tomto případě jej strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření Policii ČR.

– pj –