Se dvěma „povedenými“ zloději se setkali strážníci v první červencový den večer.

Krátce před půl osmou se na linku tísňového volání 156 obrátil pracovník ostrahy z prodejny sportovního vybavení v místní části Malenovice, který přistihl jednoho ze zákazníků při krádeži.

Hlídka Městské policie Zlín z tamního okrsku byla na místě během šesti minut, ale od detektiva se strážníci dozvěděli, že dotyčný již z místa utekl. Po nahlédnutí do záznamu z bezpečnostních kamer se hlídka vydala pátrat do okolí a po pár minutách nalezla podezřelého v blízkosti zastávky MHD.

Jak bylo následně zjištěno, 18letý mladík se pokusil v provozovně odcizit dámské oděvy za bezmála 2 000 korun, které měl v úmyslu dále zpeněžit. Současně také vyšlo najevo, že předtím už kradl také ve vedlejším obchodě, kde jej zaujalo dámské triko za 130 korun.

Protože došlo při krádeži k poškození zboží, bude mít celá věc dohru před správním orgánem. Ten bude rozhodovat vedle správního trestu pro mladého zloděje také o náhradě způsobené škody.

Přibližně o půlhodinu později vyjížděla hlídka z okrsku Jižní Svahy do jednoho ze zdejších supermarketů. Důvodem bylo, stejně jako v předchozím případě, zadržení zloděje.

Po příjezdu strážníci zjistili, že se jedná o místního 33letého muže, který se pokusil odcizit láhev tvrdého alkoholu v hodnotě 230 korun. Dotyčný jim ještě stačil sdělit, že tak učinil údajně „z hecu“, ale vzápětí se sám poroučel k zemi. Hlídce uvedl, že se (nepříliš úspěšně) léčí ze závislosti na alkoholu, užívá předepsané léky, ale dnes požil větší množství alkoholických nápojů a pociťuje silnou nevolnost.

Hlídka MP Zlín proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a ještě do příjezdu zdravotníků provedla orientační vyšetření. To prokázalo, že dotyčnému koluje v organizmu přes 3,1 promile.

Podnapilý muž byl následně převezen k odbornému ošetření do krajské nemocnice a hlášení o podezření z přestupku proti majetku strážníci odeslali k dalšímu projednání správnímu orgánu.

– pj –