Když se před bytem osaměle žijícího seniora začnou kupit jídlonosiče s neodebranou stravou, obvykle to nesvědčí o ničem dobrém. Událost, kterou prověřovala Městská policie Zlín v pátek 21. října 2022, však měla naštěstí dobrý konec.

Obavu o zdraví a život svého 84letého souseda oznámila necelou hodinu a půl před polednem žena žijící ve stejném domě. Operačnímu důstojníkovi uvedla, že se před jeho bytem nachází několik neodebraných obědů od rozvážkové služby a muže již přibližně týden nikdo neviděl. Na místo tak zamířila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín.

Stálé operační centrum mezitím prověřilo, zda není senior hospitalizován a následně se pokusilo kontaktovat jeho příbuzné. To se nakonec s pomocí dalších hlídek povedlo a strážníci zjistili, že muž je po všech stránkách naprosto v pořádku a nachází se na dovolené u moře. Jediný problém byl v tom, že ačkoliv si po dobu cesty do jižních krajů s předstihem odhlásil odběr obědů, dodavatel tuto skutečnost nezohlednil a v jejich dovážce pokračoval.

V tomto případě tedy vše dopadlo dobře a i přesto je na místě poděkovat ženě, která nebyla lhostejná k osudu svého souseda a upozornila strážníky.

– pj –