Povozit nočním Zlínem v autě svoji 15letou kamarádku se rozhodl na Štědrý den necelé dvě hodiny po půlnoci stejně starý mladík. Mladistvý, který pochopitelně není držitelem řidičského oprávnění, si příliš nelámal hlavu s dodržováním dopravních předpisů, čímž na sebe upozornil hlídku Městské policie Zlín.

Zběsilý způsob jízdy na sídlišti v zóně, kde je rychlostní limit upraven dopravním značením na 30 km/h, nemohl ujít pozornosti motorizované hlídky MP Zlín, která zde prováděla kontrolu. Strážníci proto vozidlo zastavili a zjistili, že se uvnitř nachází mladá dívka a řidič, který nebyl schopen prokázat svoji totožnost žádným dokladem. Hlídce MP Zlín nejprve tvrdil, že je mu 20let a všechny průkazy zapomněl ve firmě, později ale připustil, že řidičský průkaz vůbec nevlastní. Strážníci proto na místo přivolali kolegy z republikové policie, aby dotyčnému zakázali další jízdu.

Když bylo potřeba vozidlo přeparkovat tak, aby netvořilo překážku v silničním provozu, zkontaktovala hlídka MP Zlín rodinné příslušníky řidiče. O několik desítek minut později pak pro změnu kontaktoval městskou policii muž, který o sobě prohlásil, že je osobou, za kterou se řidič vydává. Do místa jeho bydliště tak zamířila další hlídka MP Zlín, která potvrdila jeho totožnost a zjistila, že přistiženým (ne)řidičem je jeho 15letý nevlastní bratr. Ten byl rovněž pohřešovanou osobou, protože odešel z domu bez toho, aby se obtěžoval dát vědět rodičům, kam jde a kdy se vrátí.

Poté, co bylo do řešení události zapojeno několik hlídek MP Zlín a široká rodina mladého výtečníka, se na místo dostavil přítel jeho matky a provozovatel vozidla v jedné osobě, který si je od strážníků převzal.

Přestupkové jednání mladistvého nyní bude mít dohru před správním orgánem.

– pj –