Velmi pohotově si museli počínat strážníci Městské policie Zlín z okrsku Jižní Svahy v úterý 20. listopadu 2018 v ranních hodinách.

Když několik minut po šesté hodině směřovala do zaměstnání na nedalekou služebnu MP Zlín jedna z tamních strážnic, všimla si požáru na balkóně blízkého bytového domu. Na přilehlém parkovišti se také nacházel náhodný svědek, který již událost telefonicky oznamoval na tísňovou linku hasičského záchranného sboru. Rychle se proto přemístila ke služebně, kde vyrozuměla své kolegy ve službě. Ti popadli práškový hasící přístroj a společně se vydali na místo události.

Po několika okamžicích se jim podařilo do domu, kde zalarmovali nic netušící uživatele předmětného bytu. Požár mezitím způsobil prasknutí skleněné výplně balkónových dveří a štiplavý dým začínal zaplňovat prostor obývacího pokoje. Po jejich otevření pak jeden ze strážníků zjistil, že na balkóně hoří dřevěný nábytek a další vybavení.

K uhašení požáru proto hned vzápětí použil hasící přístroj, zatímco ostatní strážníci vyvedli ohrožené obyvatele bytu a jejich domácí zvířata do bezpečí.

Následně se na místo dostavily jednotky profesionálních hasičů, kteří budou provádět šetření příčiny vzniku požáru.

– pj –