„Pěkný“ zážitek připravil své dvouleté dceři její tatínek, který se uvedl nemírnou konzumací alkoholických nápojů do stavu, kdy se nebyl schopen postarat o sebe, natož pak o malé dítě.

Několik minut po osmnácté hodině v pondělí 12. července 2021 přijalo Stálé operační centru Městské policie Zlín oznámení od staršího muže. Ten uvedl, že se na sídlišti Jižní Svahy nachází malá holčička s otcem, který se o ni evidentně není schopen postarat. Dotyčný totiž nebyl v důsledku podnapilosti schopen stát na nohou a válel se po zemi. Oznamovatel dále uvedl, že dívence poskytl společně s manželkou jídlo a pití a vyčká s ní příjezdu strážníků.

Na místo tak okamžitě zamířila hlídka MP Zlín z místního okrsku, jejíž příjezd způsobil v opilcově hlavě nebývalou aktivitu. Sice nedokázal rozpoznat rozdíl mezi zapalovačem a průkazem totožnosti, zato si ale dokázal vzpomenout na nadávky nejhrubšího zrna, které prokládal výhrůžkami fyzickým útokem. Když se po chvíli agresivita dotyčného vystupňovala natolik, že se pokusil jednoho ze strážníků napadnout, musely být použity donucovací prostředky a muž skončil na zemi s pouty na rukou.

Hlídka MP Zlín následně na místo přivolala pracovnici Orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Ta se poté zkontaktovala s matkou malé holčičky, kam je pak jiná hlídka MP Zlín převezla.

Agresivního opilce, u nějž orientační vyšetření prokázalo přes 3 promile alkoholu v dechu, následně vyšetřil lékař a strážníci jej transportovali k bezpečnému vystřízlivění do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice.

Podezření z přestupků proti veřejnému pořádku a podle zákona o sociálně-právní ochraně dětí bude mít nyní dohru před správním orgánem.

Incident tak opět připomněl případ z dubna letošního roku, kdy se 33letý podnapilý otec rozhodl fyzicky napadat zakročujícího strážníka i přes skutečnost, že měl v sedačce na zádech svého malého syna. O této události jsme informovali zde.

– pj –