Omezit konzumaci alkoholu by měl ve vlastním zájmu 28letý fanoušek olomouckého fotbalového klubu, který se ho vydal podpořit při sobotním prvoligovém utkání ve Zlíně. Muž, který byl již při příchodu na stadion pod vlivem alkoholu, se totiž v průběhu zápasu vydatně posiloval pivem natolik, že měl při odchodu po jeho ukončení vážné problémy s kontrolou vlastního chování.

Přibližně dvacet minut po šesté hodině večerní se tak strážníkům naskytl pohled na dvojici mužů, kteří odcházeli od stadionu po Benešově nábřeží. Jeden z nich bezdůvodně vstupoval do vozovky a ohrožoval bezpečnost silničního provozu. V zájmu zajištění bezpečnosti proto na místo vyjela motorizovaná hlídka Městské policie Zlín, která mu měla snahu domluvit, aby neohrožoval sebe ani ostatní, a pokračoval na nedaleké nádraží, kde by ještě stále mohl pohodlně stihnout vlak k domovu.

Mladý muž dobře míněnou radu chvíli chápal, pak zase ne, ačkoliv se mu snažil co možná nejlépe pomáhat jeho kamarád. Veškerá snaha o smírné řešení však byla marná v okamžiku, kdy opilce zaujala lávka pro pěší přes řeku Dřevnici. Vědom si nejspíše toho, že za ním strážníci v automobilu nepřejedou, zvesela přeběhl na druhý břeh, kde poté bezdůvodně kopem zaútočil na 18letého mladíka.

Tímto skutkem ovšem pomyslný pohár trpělivosti přetekl a strážníci začali dotyčného řešit pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. Podnapilý muž pak stál za dalším incidentem, kdy se pokusil jednoho z členů hlídky fyzicky napadnout. Nepřekvapí proto, že další okamžiky již strávil s pouty na rukou a po provedeném zdravotnickém vyšetření ho strážníci převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Protiprávní jednání agresivního opilce, u nějž orientační vyšetření prokázalo na 1,9 promile alkoholu v dechu, bude mít dohru před správním orgánem, kde mu hrozí až dvacetitisícová pokuta.

– pj –