Také během posledního víkendu se strážníci Městské policie Zlín museli potýkat s osobami, které po předchozí nemírné konzumaci alkoholických nápojů nedokázaly kontrolovat své chování. A jednalo se jak o muže, tak i o ženy, jak napoví několik následujících příběhů.

Kroky 59letého muže skončily v sobotu 30. dubna 2022 na zastávce MHD v centru Zlína, kde se dotyčný usadil na zem a již nedokázal pokračovat po vlastních dál. Přivolaná hlídka MP Zlín zjistila, že dotyčnému koluje v organizmu přes 3,5 promile alkoholu a jakýkoliv další samostatný pohyb ve všech představitelných směrech je již očividně nad jeho síly.

Po provedeném lékařském vyšetření tak dotyčného převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Ve stejný den o dvě a půl hodiny později pak zamířila další hlídka MP Zlín na sídliště Kúty k ležícímu muži.

V tomto případě strážníci nalezli 57letého muže na zemi u prodejny potravin, kde se oddával v horizontální poloze hluboké meditaci. S hodnotou 1,8 promile by se přitom mohlo zdát, že dotyčný vyskočí jako srnec a dokáže odběhnout po svých, ale v tomto případě tomu tak nebylo. Také jeho prohlédl lékař a strážníci mu poté zajistili nocleh v útulném prostředí kroměřížské záchytky.

I na kreativní opilce poměrně neobvyklé místo bylo předmětem oznámení, které přijalo stálé operační centrum MP Zlín v ranních hodinách 1. května. Volající totiž uvedla, že ve čtvrti Podvesná nalezla spící ženu, která si ustlala ve lžíci zaparkovaného bagru.

O několik minut později na místo dorazila hlídka MP Zlín, která zjistila, že se jedná o 35letou ženu z okresu Uherské Hradiště. Orientační vyšetření v jejím případě prokázalo přes 1,6 promile alkoholu a v daný okamžik se zdálo, že dokáže z místa odejít po svých. O půlhodinu později a o několik ulic dál se ale strážnici přesvědčili, že tento předpoklad nebyl správný.

Protože s podnapilou ženou byla domluva stále složitější a dalo se předpokládat, že se svým chováním může vystavit zbytečnému nebezpečí, také ona přivítala 1. Máj na záchytné stanici.

Poněkud komplikovanější pořízení bylo také s 24letou ženou, které se ujal kolemjdoucí v místní části Prštné. Strážníky na ni ale upozornil jiný svědek, kterého zarazilo, že mladá žena je zjevně nepřiměřeně oblečena jak s ohledem na počasí, tak i na dosud zavedené společenské konvence.

Hlídka MP Zlín ženu nalezla toliko v bundě a kalhotkách a musela dát oznamovateli zapravdu. Přítomný muž uvedl, že ji takto nalezl venku, a když selhávaly pokusy o komunikaci, chtěl sám přivolat policii. Také jemu museli dát strážníci zapravdu, protože snaha o domluvu nepadala na úplně úrodnou půdu. Nakonec byl i v tomto případě přivolán na místo lékař záchranné služby, který potvrdil, že chování mladé ženy je zásadně ovlivněno hodnotou 2,2 promile alkoholu v dechu.

Od střízlivění ve specializovaném zdravotnickém zařízení ji zachránila pouze skutečnost, že se strážníkům podařilo zkontaktovat jejího přítele, který se dostavil na místo a dokázal se o ni dále postarat.

Rádi bychom při této příležitosti připomněli konzumentům alkoholických nápojů, že nadměrná konzumace alkoholických nápojů je nejen barbarská, ale především škodí zdraví.

– pj –