Druhý březnový týden roku 2023 opět přinesl příběhy některých z našich spoluobčanů, kteří se jako řidiči motorových vozidel rozhodli úplně zbytečně si zkomplikovat vlastní život.

Osobní automobil, který jeho řidič zaparkoval na zcela nevhodném místě, nemohl ujít pozornosti hlídky Městské policie Zlín, která zde prováděla v úterý 7. března odpoledne kontrolu. Protože vozidlo navíc parkovalo v úseku, kde je zastavení zakázáno, přistoupili strážníci k zadokumentování podezření z přestupku. Během provádění těchto úkonů však na místo přijel couváním jiný osobní automobil, který do nešťastně zaparkovaného vozu narazil.

Strážníci poté zjistili, že řidičkou je 49letá žena, která na první pohled jevila známky předchozí konzumace alkoholických nápojů. Podezření hlídky vzápětí potvrdil výsledek orientačního vyšetření, který prokázal na 2,1 promile alkoholu v dechu.

Vzhledem k tomu, že hodnota přesahující 1 promile v organizmu řidiče obvykle zakládá podezření ze spáchání přečinu „ohrožení pod vlivem návykové látky“, strážníci ženu omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření republikové policii.

O den později pak vyvolal pochopitelný údiv svého okolí muž, který si na čerpací stanici pohonných hmot vychutnal pivo, načež usedl za volant svého automobilu. Oprávněně pohoršený svědek poté kontaktoval hlídku MP Zlín z místního okrsku, která se náhodou nacházela poblíž, a ta vozidlo, které řídil podezřelý, zastavila.

V tomto případě strážníci zjistili, že 33letý muž „nadýchal“ hodnotu přesahující 0,3 promile alkoholu v dechu, čímž se stal podezřelým z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu nyní hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 20 000 Kč, zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel v délce od šesti měsíců do jednoho roku a také připsání 7 bodů do hodnocení porušení povinností stanovených zákonem. A za to to pivo určitě stálo…

– pj –