Start do nového týdne se zjevně nevydařil dvěma seniorům ze Zlína, kteří se nezávisle na sobě pustili ve stejném supermarketu do nepříliš povedeného dobrodružství.

V pondělí 20. května 2019 dopoledne přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení z velkoplošné prodejny na sídlišti Jižní Svahy. Zde byl přistižen při krádeži jeden ze zákazníků a na místo tak zamířila hlídka z místního okrsku.

O pár minut později strážníci zjistili, že se 72letý senior pokusil odcizit hrušku v celkové hodnotě 5 Kč. Své jednání pak hlídce odůvodnil tím, že to chtěl prostě zkusit. Když pokus o krádež nevyšel, obětoval pětikorunu a hrušku si zakoupil.

Další podobná událost se v tomtéž supermarketu odehrála odpoledne. Tentokrát byla hlavní aktérkou 74leté žena, která si políčila na jarní cibulku za 14,90 Kč. Přivolaným strážníkům se pak pochlubila, že si nejprve dopřála tři dvojky vína a zřejmě pod jejich vlivem se to také rozhodla zkusit. To údajně i proto, že v minulosti sama pracovala jako pracovnice ostrahy a nějak jí to lákalo…

V obou případech chtěli strážníci uvěřit tomu, že se jednalo spíše o zkratkovité jednání, které se již nebude více opakovat. Oba senioři tak vyvázli z této, pro všechny nepříjemné situace se stokorunovou pokutou.

– pj –