Klidné nedělní poledne 3. srpna 2025 se rázem nepříjemně proměnilo pro muže, který byl fyzicky napaden přímo na tržišti v centru Zlína. Podle jeho slov na něj zaútočila skupina tří osob, dvou mužů a jedné ženy, kteří mu za použití násilí odcizili mobilní telefon. Jednoho z útočníků poškozený znal, sdělil jeho jméno a taktéž možnou pohnutku. Údajně se mohlo jednat o pomstu za dřívější neshody.
Na místo incidentu vyjela nejbližší motorizovaná hlídka a současně byl využit k pátrání po podezřelých městský kamerový dohlížecí systém. Netrvalo pak dlouho, kdy operátor nalezl skupinu odpovídající popisu útočníků poblíž autobusového nádraží, a sledoval jejich další pohyb. Ve stejném směru pak jela také hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín, která za necelou čtvrthodinu od přijetí oznámení zjistila, že se jedná o muže ve věku 38 a 44 let ze Zlína, které doprovázela 27letá žena z Bystřice pod Hostýnem. Jeden z nich měl u sebe mobilní telefon poškozeného.
Pro podezření z trestného činu loupeže si věc převzali k dalšímu šetření kolegové z Policie České republiky.

– pj –