U čerpací stanice pod sídlištěm Jižní Svahy došlo v pátek 5. října 2018 ráno k požáru skladových prostor. Událost byla ohlášena krátce před půl osmou a z místa se valil již z dálky dobře viditelný hustý černý dým.

Na místo dorazila jako první hlídka Městské policie Zlín, která prověřila okolí hořící plechové haly, zda-li se zde nenacházejí ohrožené osoby. O minutu později na místo dorazila městská jednotka požární ochrany a hned vzápětí také několik jednotek krajských hasičů. Do hašení požáru se následně zapojily také jednotky několika sborů dobrovolných hasičů.

Krátce po osmé hodině byl aktivován také výstražní informační systém obyvatelstva (VISO), prostřednictvím kterého byla vyrozuměna veřejnost. Měření hasičů poté prokázalo, že zplodiny z hoření nejsou toxické a i tato informace byla o několik desítek minut později zveřejněna prostřednictvím tlampačů VISO.

Před devátou hodinou ranní byl již požár zcela lokalizován a v současné době je vstup na požářiště a do jeho okolí zakázán. Dodržování tohoto zákazu budou  kontrolovat strážníci MP Zlín.

Příčina požáru dosud není známa a je předmětem probíhajícího šetření.

– pj –