Vždy rádi informujeme o událostech, které dokládají, že mezi námi stále žijí poctiví a čestní lidé. Pozornost a úctu si tak jistě zaslouží 43letý muž ze Zlína, který v sobotu 28. května 2022 nalezl v místní části Příluky cizí peněženku, která obsahovala značnou hotovost. Peníze si neponechal a prostřednictvím linky 156 o nálezu vyrozuměl Městskou policii Zlín.

O několik chvil později strážníci zjistili, že se v peněžence nachází více než jedenáct a půl tisíce korun, desetieurová bankovka, kreditní karta a různé průkazky. Z těch bylo zřejmé, že majitelem je 29letý muž ze severní Moravy.

Hlídka MP Zlín nalezenou peněženku převzala a operační důstojník se pokusil ve spolupráci s městskou i republikovou policií v místě bydliště vlastníka o jeho vyrozumění. To nejprve nebylo úspěšné, avšak ve večerních hodinách se dotyčný dostavil sám na služebnu MP Zlín. O nálezu jej totiž informovali prostřednictvím mobilního telefonu jeho příbuzní, a tak se díky poctivému nálezci i strážníkům se svými věcmi poměrně brzy opět shledal.

– pj –