K urgentnímu zásahu spěchala hlídka Městské policie Zlín ve středu 7. listopadu 2018 v podvečer na největší zlínské sídliště.

Krátce po půl šesté přijalo stálé operační centrum MP Zlín požadavek z operačního střediska Policie ČR o vyslání hlídky strážníků na Jižní Svahy, kde došlo k napadení posádky Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.  Ta byla původně přivolána k pacientovi, a když společně s ním směřovala k sanitnímu vozu, zaútočil na záchranáře zcela nahý muž. Ti se mu naštěstí ubránili a znehybnili jej až do příjezdu strážníků.

Hlídka městské policie poté zjistila, že agresorem je teprve 17letý mladík, který se přiznal k aplikaci pervitinu a nějakých houbiček. Že se nejedná o kombinaci, která by svědčila jeho psychické kondici, ostatně napovídá i fakt, že ještě před napadením záchranářů skákal po kapotě jednoho ze zaparkovaných vozidel. Strážníci jej pro podezření z provinění výtržnictví omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření republikové policii.

Městská policie Zlín proto důrazně doporučuje spoluobčanům, aby konzumovali jen takové látky, po nichž budou schopni kontrolovat své chování. Aktuálně pak svatomartinská husa je podle našeho názoru jistě lepší volbou než pochybné houby s halucinogenními účinky.

– pj –