O velké pozdvižení se na jednom ze zlínských koupališť postarali dva 17letí mladíci ze Zlína. Do sportovního areálu na Bartošově čtvrti totiž nepřišli v horkém letním dni vyhledat kýžené osvěžení, ale zkusili se obohatit na cizí úkor.

Deset minut před sedmnáctou hodinu ve středu 7. srpna 2019 přijal operační důstojník Městské policie Zlín oznámení, že na koupališti Zelené došlo ke krádeži. Dva mladí muži měli posbírat u dek a osušek odložené batohy, které poté přehodili přes plot na přilehlý chodník. Na místo proto ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O čtyři minuty později spatřili strážníci na nedaleké křižovatce muže, který na ně mával. Jak záhy zjistili, jednalo se o prodávajícího v bufetu na koupališti, který se nejenže vydal dvojici podezřelých pronásledovat, ale na útěku je také vypátral a dopadl. Srdnatý 42letý muž ze Zlína si totiž všiml, že se dotyční pokouší schovat v zeleni, odkud jim trochu pomohl a poté je držel až do příjezdu hlídky.

Strážníci zjistili totožnost obou mladistvých a vrátili se zpět na místo činu. Zde se k nim přihlásili svědci protiprávního jednání a také poškozený, kterému zmizel batoh s peněženkou a mobilním telefonem. Šetření incidentu si následně převzali kolegové z republikové policie.

– pj –