Dalo by říci, že nám již se bez nadsázky docházejí nápady, jak motoristické veřejnosti připomenout základní pravidlo, podle kterého se konzumace alkoholických nápojů neslučuje s řízením motorového vozidla. Na události ze čtvrtka 13. srpna 2020 tak alespoň oceňujeme, že na tísňovou linku 156 zavolal sám podnapilý řidič poté, co způsobil dopravní nehodu.

Několik minut po třetí hodině ranní přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o dopravní nehodě v místní části Příluky. Volajícím byl přitom 29letý muž, který automobil řídil a naboural do několika stojících vozidel. Na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka MP Zlín a současně byly vyrozuměny také základní složky Integrovaného záchranného systému.

Jen o pár minut později strážníci zjistili, že muž v podnapilém stavu nezvládl řízení a nárazem poškodil nejen dva stojící automobily, ale také dvě výlohy obchodů, elektrorozvaděč, dopravní značku a další. Vzápětí se také na místo dostavili krajští hasiči a policisté. Ti si následně převzali muže s 2,5 promile alkoholu v organizmu k dalšímu šetření.

– pj –