Svoji dost svéráznou představu o mezilidských vztazích v adventním období předvedl v pátek 23. prosince 2022 v podvečer 49letý muž ze Zlína.

Několik minut před sedmou hodinou přijala Městská policie Zlín oznámení o konfliktu mezi podnapilým mužem a pracovníkem ostrahy, k němuž došlo v jednom z nákupních center. Na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O necelých pět minut později se strážníci zkontaktovali s podnapilým mužem a zaměstnancem bezpečnostní služby, který ho předtím vyvedl na čerstvý vzduch. Následně bylo zjištěno, že dotyčný, jemuž v organizmu kolovalo na 2,7 promile alkoholu, vyvolával v důsledku opilosti zbytečné konflikty s lidmi kolem sebe. Během řešení jeho agresivního chování se k hlídce dokonce přihlásila žena, která si zakoupila pokrm v provozovně zdejšího bistra, a strážníkům uvedla, že dotyčný k ní přistoupil a přímo z talíře jí sebral maso, které poté snědl. Když se proti takovému hulvátskému jednání ohradila, dozvěděla se z úst opilcových, že je prý poněkud paradoxně „socka“.

Protože agresivní chování podnapilého muže zcela nepochybně překročilo psaná i napsaná pravidla společenského chování, bude mít dohru před správním orgánem. Zde mu hrozí za přestupek proti občanskému soužití pokuta až do výše 20 000 Kč.

– pj –