V posledních dnech se hlídky Městské policie Zlín poměrně často setkávají s 32letým mužem ze Zlína, který se v podnapilém stavu povaluje na nejrůznějších místech ve městě.

Například v  neděli 19. července 2020 odpoledne tak byli strážníci přivoláni na Gahurův prospekt na náměstí T. G. Masaryka, kde si dotyčný ustlal na chodníku vedle betonové zídky. Krátký spánek tentokrát muži zjevně prospěl, protože si po příjezdu hlídky dokázal sebrat své rozházené osobní věci a z místa mohl tentokrát odkráčet „po vlastních“.

Jiné to ovšem bylo o týden později, kdy jej v neděli 26. července 2020 ráno nalezla hlídka MP Zlín ležícího na lavičce na náměstí Míru. Podnapilý muž měl tentokrát krvácivé poranění hlavy, které podle svých slov utrpěl při pádu na zem. Příčinu jeho potíží zvládat pobyt a pohyb ve vzpřímeném postoji pak dokonale objasnil analyzátor alkoholu v dechu, který se zastavil na hodnotě 4,1 promile.

Vzhledem k jeho zranění byla na místo přivolána také zdravotnická záchranná služba, která muže převezla k dalšímu ošetření do krajské nemocnice.

O tři a půl hodiny později se pak strážníci setkali s dotyčným znovu. Tentokrát na Havlíčkově nábřeží, kde poněkud nepřekvapivě opět ležel na zemi.

Po probuzení se posadil na obrubník tak, že mu nohy trčely přímo do vozovky. Na upozornění hlídky, že tak může přijít k úhoně, odvětil, že mu někdo může nohy klidně přejet, protože je mu to jedno. Pomineme-li nezodpovědný přístup muže k vlastnímu zdraví, nemohlo být strážníkům jedno, že by nějakému nešťastnému motoristovi mohl pokazit neděli.

Po provedeném orientačním vyšetření, které tentokrát prokázalo přes 3,7 promile alkoholu v dechu, byl na místo přivolán lékař k posouzení jeho zdravotního stavu. Během vyšetření pak dotyčný nečekaně ožil a po záchranářích i strážnících začal házet různé předměty. K jeho smůle tak odborné vyšetření absolvoval s pouty na rukou a následně mu strážníci zabezpečili cestu za střízlivostí do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice.

– pj –