K útoku na strážníka Městské policie Zlín došlo ve čtvrtek 5. září 2019 večer v centru Zlína.

Krátce po půl deváté projížděla motorizovaná hlídka MP Zlín po ulici Vodní. Pozornosti strážníků přitom neušel muž, který bezvládně seděl opřený o stěnu jedné z budov, přičemž se vedle něj nacházel shozený stojan s reklamními tiskovinami. Strážníkům nemohl být jeho zdravotní stav lhostejný, a proto se jej rozhodli prověřit. Zádrhel však nastal prakticky ihned po oslovení dotyčného. Ten byl v zjevně podnapilém stavu, nebyl ochoten sdělit údaje ke své totožnosti a v okamžiku, kdy se mu nakonec přeci jen podařilo vstát, nečekaně udeřil jednoho ze strážníků do obličeje.

Hlídka MP Zlín tak byla nucena použít donucovací prostředky a agresivní muž skončil opět na zemi, tentokrát s pouty na rukou. Teprve poté bylo zjištěno, že jde o 33letého muže z okresu Vyškov, kterému v organizmu kolovalo přes 3,4 promile alkoholu.

Pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě strážníci dotyčného omezili na osobní svobodě a následně jej předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

– pj –